reveal

Öğrenci Yorumları

"Barış abi ile SBS’ye hazırlanırken bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. İlk gördüğüm andan itibaren onun sıradan bir öğretmen olmadığını anlamıştım. Barış abiye öğretmen değil de bir ‘abi’ gözüyle bakarız biz çünkü o bize sadece matematiği veya geometriyi anlatan bir öğretmen değildir. O en sıkıntılı zamanlarımızda yanımızda duran, ailemizle hatta arkadaşlarımızla paylaşamadığımız şeyleri paylaştığımız bir yol gösterici, dost,’abidir’. Hayatım boyunca hiç ders çalışmadığım halde bu ofise gelip bu ofiste ders çalışmayı sevmeye başladım. 3gen Sınav Atölyesi normal dershanelere benzemez hiç. Burası sizin evinizden bile daha çok seveceğiniz ve buradaki abi ve kardeşlerinizle sımsıcak bir aile olduğunuz bir yerdir. İyi ki Barış Kahvecioğlu’nu seçmişim ve İyi ki bu ailenin bir parçasıyım.
Özgür Doğan (Üsküdar Amerikan Lisesi)
Barış hocayı sekizinci sınıftan beri tanıyorum. Ama o zamanlar epey çekiniyordum malum bir matematik hocası ve her an ödev verebilme potansiyelinde. Ablamı çalıştırıyordu o sıra. O evdeyken odamdan çıkamazdım. Dokuzuncu sınıfta kuzenimin de bize gelmesiyle Barış hocayla ister istemez daha çok karşılaşıyor, az da olsa sohbet ediyorduk ve ben hala kaçıyordum. Onuncu sınıfa başlamamın ikinci haftasında yeni bürosunagelmiştim.Geliş o geliş,bir daha çıkamadım.

Başlarda tabi isteksizdim çünkü o benim gözümde bir hocaydı ve ben de ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenciydim. Ama günler geçtikçe büroya alışıyordum. Haftada bir gün ile başlayan büro maceram haftada dört beş günü bulmaya başlamıştı. Matematik ve geometriye hep bir ilgim vardı ama bu yönde çok başarılı olduğumu Barış hoca gösterdi ve beni asistanı ilan etti bir anda. Asistan olmak gurur verici bir şeydi ,yazdığı kitapların çözümlerine yardım etmek...

Artık Barış hoca benim için bir abi olmuştur ya da benim deyimimle ‘patron’. Bu şekilde on ve onbirinci sınıflar geçti. Bana ders çalışmayı sevdirmenin dışında benim kendimi bulmamı sağladı. Artık bir hocadan çok bir abim oldu. Mezun olmak bir şeyi değiştirmeyecek gibi çünkü pek de patronun yanından ayrılasım yok gibi. İyi ki onuncu sınıfta o küçük adımı attım, iyi ki Barış Hoca bana güvendi ve bu günlere getirdi. Teşekkürler patron.
Ömer Sancaktar (Acıbadem Üniv. Tıp Fakültesi)
Sadece hocam dediğime bakmayın. Sizinle geçirdiğim bir yıl boyunca benim için çok şey ifade ettiniz. ‘Bana matematiği sevdiren öğrtemen’ bunlardan sadece bir tanesi. Yeri geldiğinde en açık sözlüsünden arkadaş, yeri geldiğinde en samimisinden abi oldunuz benim için.

Test kitaplari veya yaprak testlerdeki sorular dışında her şey için sizin yanınıza geleceğimi bilebilmek, ya da daha anlatmadan bile yüzümden, sesimden anlayacağınızı bilmek çok güzel.

Şimdi bulunduğum noktayla derse ilk başladığımız zamanı kıyaslıyorum da kendimde bir türlü göremediğim inancımın yavaş yavaş oluşmaya başladığının, soruları görünce korkmamam gerektiğinin farkındayım artık. Sayenizde elimden matematik soruları düşmez oldu. Nerde Barış Kahvecioğlu yazılı kitap, deneme görsem gururla o benim hocam diyorum.

Hocam iyi ki sizi tanımışım. Sayenizde hem matematiğe hem de hayata bir adım önde başladım. Herkesin hayatında dalıp gittiği zamanlarda tekrardan gerçek dünyaya getirebilecek birisinin olması lazım. Hem matematikteki hem de hayatımdaki diğer denklemleri çözmemde yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
Ece Yıldırım (İstanbul Üniv. Kimya)
Bizim tanışmamız doğduğum an oldu aslında. Yan komşumuzdu.O sıralar Uğur Dershanesinde çalışıyordu.Barış abi o andan beri hep var oldu hayatımda. Ve ben o andan beri bu kadar şanslıyım. Böyle bir abi, böyle bir öğretmen, böyle bir yol gösterici ve her zaman yanında olduğundan emin olduğu bir destek herkesin başına gelmez. SBS zamanı başlayan bu her gün görüşmelerimiz üç senedir sürüyor. Üç senedir bazen Barış abinin zorlamaları bazen (çoğu zaman) kendi isteğimle gelen ama sonra kendimi evimde hissettiğim bir yere dönüştü. Ki kendi evimde yıkamadığım bulaşığı burda yıkadım o ayrı...

Bir gün benim için SBS’nin bittiği gibi YGS, LYS de biter ama Barış abi hiç bitmez. Daha iki sene olmasına rağmen sınava, şimdiden o günlerde bana neler yapacağını görebiliyorum. Neyse artık başa gelen çekilir.Seni çok seviyorum Barış abi....
Nisan Güniz Serper (Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi)
Bu seneki en büyük pişmanlığım Barış hocaya geç yazılmak oldu herhalde. Senenin ortasında tanışabildim. Daha öncesinden çok duyuyordum, arkadaşımın tavsiyesiyle ders almaya başladım.

Tanıdığım en farklı öğretmen diyebilirim çok rahatlıkla. Ben ki en fazla 15 dakika ders dinleyebilirdim önceden, aralıksız bir buçuk saat ders yapıyoruz Barış hocayla. Yeri geldiğinde otoriter ama çoğunlukla bir abi. Burada hepimizin abisi oldu Barış hoca. Bu yoğun stresli sene içinde en büyük şansım diyebilirim. Her şeyden önce her sıkıntınızı paylaşabilmeniz en güzeli. Öğretmeninle ya da bir büyüğünle paylaşamadığınız şeyleri arkadaşın gibi anlatıp akıl alabiliyorsunuz. Her şeyiyle çok özel bir öğretmen.Her şey için çok teşekkür ederim, ne desem az kalır.
Berfin Akaslan (Yeditepe Üniv. Diyetisyenlik Burslu)
Matematik hocası ünvanından çok onu herkesten farklı kılan bize karşı tutumudur. Yeri geldiğinde bir abi, yeri geldiğinde bir koç, yeri geldiğinde ise mükemmel bir matematikçidir Barış abimiz bizim. Bu zorlu senede onunla tanışmış olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. O olmasa bu seneyi depresyonda, kendime güvenmeyerek bile geçirebilirdim. Bana matematik anlamında kattıkları bir yana, kişiliğime de bir sürü katkısı oldu fark ettirmeden. Bir senelik öğrencisi olabilirim ama onu yıllardır tanıyor gibiyim. Psikolojik bakımdan da bana destek sağlayan çok değerli Barış hocama ne kadar teşekkür etsem az gibi geliyor. Matematiğin en iyi dersim olmasına rağmen Barış hocamın bana sürekli aslında iyi değilsin demesinin belki de başarımda da büyük bir katkısı vardır. Bana kazandırdığı sorumluluklar, büro ortamı, şakalar, ders arası ufak molalar, sohbetler bu senenin tam anlamıyla özeti diyebilirim. İlk başlarda kızdığım hocama şimdi nasıl teşekkür ediyorum bir bilseniz...
Begüm Tarakçı (Koç Üniv. Kimya- Biyoloji Mühendisliği BURSLU)
Bana bir İstanbul iktisat, bir Uskudar Amerikan ve şimdide İTÜ inşaat kazandırdın daha ne olsun.Tanısmamizın ilk gunü hatırlıyorum hazırlık donemini hayatınızın yaşanmamış yılı olarak kabul edin. Aile , cocuk ve öğretmen el ele verirsek basaramayacağımız bir şey yok demiştin . O gün inanmamıştım.Sonra seni tanidikca cocuklarım iyi bir eğitimci ve iyi bir ağabey ve ben ise iyi bir erkek kardeş kazandım.

2007 den beri cocuklarım hazırlandıkları sürece hemen hemen her gün aradın nefes aldırmadin. Bunda benim çocukların çalışmayı sevmemesinin de payı büyüktü.Ama olsun iyi sonuclar aldık . Bedel ödenmeden bir şey kazanılmaz .

Rahmetli babamin bir sözü vardı kulağıma küpe oldu ."Çocugun akıllı ise mal niye , deliyse mal niye . İyi eğitim alırsa korkma o malı kendi yapar. Deliyse dünya malını bıraksan bitirir."derdi. O yüzden eğitime harcanan para yerine gelir korkma derdi. Nur icinde yat babacığım dediklerini yaptım . Ve kazandım.

Ablani unutmaman dileği ile gerçi unutmayacagina eminim.Allah yolunu açık etsin.
Sevim Karaali (Kerem Karaali, İrem Karaali Annesi)
Sekizinci sınıfta ders çalışmanın zulüm gibi geldiği bir dönemde arkadaşlarımla beraber geldim ilk büroya. Gerçi 6. Sınıftada çalışmıştım ,Barış abiyi tanıyordum ve yararlı olacağından emindim tabi ki. Ama her şey ders değilmiş. Aile olduk büroda. Hayatımda hiç gülmediğim kadar güldürdüler. Sövdüler, sevdiler. (tabi en çok da Barış abicim )

Evde durmak istemedim, büroya geldim. Canım sıkıldı, büroya geldim. Barış abiye hasretimden yataklara düştüm yine büroya geldim.Çünkü diğer herkes gibi ben de büroyla mutlu oldum ve Barış abi de büronun mübarek insanı, reisi tabi ki. Nasıl biri olduğunu tarif etmek bile imkansız, biri bana anlatsa inanmazdım mesela. Eğlenceli, komik aynı zamanda disiplini müthiş ayarlayabilen bir insan. Ve de dünyanın en iyi psikologu herhalde. En dertli olduğum zamanlarda beni dinleyip bana bomba gibi moral veren melek insan. Bir insanı nasıl bu kadar sevip, nasıl bu kadar özleyebileceğimiz meçhul tabi. Sonuç olarak ben de diğer büro halkı gibi Barış abiye tapıyor sayılabilirim. Her şeyin yanında en kaliteli eğitim de işin cabası 
İdil Bengi Varlık (İstanbul Lisesi)
Şanslı bir veli olarak, tabi şanslı olmamızı sağlayan sevgili hocamız “BARIŞ KAHVECİOĞLU” na çok teşekkür ederim.

Gerektiği yerde sert, gerektiği yerde gülen ve güldüren tam damardan, işini sevgiyle yapan, mesleğine gönül vermiş hocamız. Aynı zamanda çocuğuma vermiş olduğu temel (geometri) ve matematik için ve bu ve diğer dersleri sevdirdiği için ne kadar iyi dileklerimi sunsam azdır.

En önemli özelliğini belirtmeden geçemeyeceğim kendisi tercih sıralamasında bir dahidir. Benim çocuğum onun sayesinde ülkemizin en kaliteli devlet okulunda okumakta ve okulunu çok sevmekte. Kısaca biz ailece hocamızın emeklerinden dolayı kendisine minnettarız.
Selma Şenel (Melisa Şenel annesi) İstanbul Üniv. İşletme
Ben sınava hazırlanırken ortalıkta bir öğretmen sirkülasyonu vardı. Herkes bir panik içerisindeydi. Bir gün bir arkadaşımdan Barış Abi'nin ismini duydum. Hemen randevu aldık ve bir ders yaptık ve o gün anladım böyle güzel öğreten bir abim oldu. Barış Abi ile çalıştığım ve anlamadığım, kafamda soru şareti kalan hiçbir şey olmadı sınava hazırlanırken. Her şey temiz ve netti. Kendisi anlıyor zaten anlaşılmayan noktaları :)) Değişik tekniklerle yeni arkadaşlıklar ve samimiyetler kurarak hazırlandım SBS sınavına ve bu bana çok güzel anılarla birlikte hiçbir zaman unutmayacağım matematik bilgileri kazandırdı. Yaptığımız her derste yeni bir bilgi öğrenip yeni bir soru tipiyle pekiştirdim matematiğimi,pratik yollar cabası.Sınav zor bir süreç, ama biz Barış Abi ve 3gen Sınav Atölyesi ile hem %100 sonuç elde ettik hem de çok güzel bir abi kardeş ilişkisi.
Öykü Malatyalı (Üsküdar Amerikan Lisesi )
Barış Hoca sadece bir matematikçi olarak değil, bir abi olarak hayatımın bir çok alanında yol gösterip yeni ufuklar açmıştır bende. Şu anda tıp fakültesinde okuyor olmamda önemli bir araç olan YGS-LYS de başarılı sonuçlar almamda Barış Abi'yle birlikte oluşturduğumuz sağlam temelin payı gerçekten büyüktür. Kendisine bir kez daha kocaman teşekkürler, yakın zamanda arayı çok açmadan görüşmek dileğiyle….
Barkın Malkoç ( Bilim Üniv. Tıp Burslu )
Barış Hocam size ve ekibinize ailemize bir doktor daha kazandırdığınız için ben ve ailem adına çok teşekkür ederim. Emeklerinizin boşa çıkmadığını görmek hepimizin için ayrı bir gurur. Çok çok teşekkürler. Dilerim aynı başarıyı sizde oğlumun adaşı olan oğlunuz Ömer'de görürsünüz.Sevgiler….
Türkan Sancaktar (Ömer Sancaktar Annesi) Acıbadem Üniv.Tıp
Lisenin son yılına kadar matematik benim için hep kabus olmuştu ,taa ki Barış hoca ile tanışana kadar, belki matematikten full yapmadım ama Barış hoca sayesinde Eylül de 5 net yapan ben sene sonunda 49 nete ulaşmıştım.Dahası matematik sayesinde edindigim kritik düşünce yetenegi hayatım boyunca işime yaradı ve ayrıca Üniversitede Matematik 1 ve 2 notlarım BA ve AA'dı. Teşekkürler Barış Hoca
Mehmet Can Şahin (University of East Anglia)
Sınava hazırlanmak cidden zor bir süreç ama Barış hoca uzun yıllar suren eğitim tecrübesiyle bu süreçten en az etkilenmenizi saglıyor. Derslerimiz sırasındaki değişik konu anlatımlari ,farklı soru teknikleri sizi herkesten bir adım öne çıkarıcak..Sınava hazırlanırken sadece bir öğretmen değil psikolog,sırdas,abi herseyiniz oluyor diyebilirim..Sınav sırasında sesinizin kafamda yankılanması bunun en iyi orneği bence..Siz ne kadar istesenizde asla pes etmeyen ve sizede izin vermeyen biri ki bu mücadelenizin karsılığını sene sonunda karşılıklı alıyorsunuz zaten..Hocam hayalim olan doktorluk (dis hekimi olarak) mesleğine ulaşmamda emeğiniz çok buyuk.Tüm emekleriniz icin tesekkurler.. Not: İleride hastam olarak gorusmek uzere :))
Özge Sancaktar (Yakın Doğu Üniv. Diş Hekimliği)
Sevgili Hocam

Bilirsiniz bir anne babanın her ne kadar belli etmese de somut şeylerden çok ,derinden hissetmek istediği bir gurur vardır. Bizde bu yola kızımız Ece için onunla birlikte başkoyduk bir sene boyunca yeri geldi gerildik yeri geldi üzüldük bazı problemler yaşadık ama hiçbirimiz ipin ucunu bırakmadık Çünkü sonucun iyi olacağına inandık öylede oldu bu başarıda kuşkusuz en büyük etken sizdiniz.

Dersanede ki arkadaşları sizden bahsetmiş Ece nin zayıf olan derslerine yardımcı olabileceğinizi söylemişler emin olun bundan daha güzel bir rastlantı olamazdı.Ne mutlu bize ki emeğimizin karşılığını aldık Ygs ve Lys netlerini size borçluyuz. Kazandığı üniversite Türkiye nin sayılı üniversitelerinden biri.Bu gururu hem kızıma hem bize yaşattığınız için bir kez daha teşekkür ederiz.

Minnetle,
N.KEMAL YILDIRIM (Ece Yıldırım babası)
En çok matematik dersini sevdiğimden miydi, yoksa bizimle dersler dışında sinemaya, maça falan geldiğinden miydi bilmiyorum ama bi başkaydı Barış Hoca! LYS de 80 sorudan 75 net yaptıysam en büyük pay onundur.Teşekkürler Barış Hocam….
Özgür Çelen (Marmara üniv. Kimya)
Orta okulda matematiğin zorlaşmaya başladığı ve daha o yaştayken matematikte sayılar yerine harflerin gelip,o yaştaki "ben"i korkuttuğu dönemlerde Barış Hoca ile çalışmaya başladım. Lise sınavlarına hazırlığım sırasında,yani 7 ve 8. sınıfta bir matematik öğretmeninden öte, adeta bir yaşam koçu olarak gerek benim endişelerim ve dertlerimle, gerekse de ailemin endişeleri ve sıkıntılarıyla çok güzel ve etkili iletişim yolları kullanarak ilgilendi. Sene başında aldığım kötü sonuçlar nedeniyle ailemin ve benim moralimin bozukluğunu, hırs ve çalışma isteğine dönüştürerek,sonuçta girmek istediğim lisede hedeflediğimiz başarıya hep birlikte ulaşmamızı sağlayan insandır Barış Hocam. Küçüklüğünden beri ailemin ve benim hayalini kurduğumuz Robert Kolej’e girmek, gerçek olmuştu.

Robert Kolej’de geçen güzel senelerden sonra sıra yine sıkıntılı bir seneye gelmişti: YGS/LYS’ye hazırlık. 11 ve 12. sınıfta, yine bir giriş sınavına daha çalışmaya geç kalmış bir şekilde başladım. Tabii bu sınava hazırlık sürecinde bütün dersler daha spesifik, daha ayrılmıştı.

Merkezi bir yerde, büyük bir kitle dershanesine gidiyordum, Fakat oradaki eğitim hiçbir şekilde yeterli olmuyordu. Dershanede çoğunlukla,ve hatta benim gördüğüm kadarıyla hep geometri ve matematik derslerine farklı hocalar girmekteydi. Barış Hocam’ın matematik konusundaki bilgisi ve öğretme yetisine geometri konusunda da sahip olması, farklı hocalarla çalışıp dağılmak ve ödev programının yoğun olması,çözülmesi gereken testlerin çakışması gibi sorunları da ortadan kaldırmış oluyordu. Hem matematik, hem geometri konusundaki bilgi dağarcığı, üniversiteye giriş sınavları seviyesinin üstünde olması,pedagojik öğretme yöntemleriyle birleştiğinde üniversiteye hazırlık için, bana göre en uygun karışımdı.

Paylaştığım bu şeyler sonuca vardığında da lafta kalmadı. En başından beri istediğim Koç Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümüne girmemde,bu süreçte iyi bir kitle dershanesine gitmeme rağmen,bana bu süreçte yüzde doksandan fazla yardımı olan Barış Hocam, bu sınav sürecinde de, gerek motivasyon konusunda, gerekse de eğitim anlamında istediğim başarıya ulaşmamı sağlayan en büyük etkenlerdendir.

Bu dönem, burslu olarak girdiğim Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği birnci sınıfı bitirdim. Üniversitenin ilk senesinde bile, Barış Hocam’ın öğrettiği ve liseden de kalma özellikle “integral” konusundaki düşünme ve sorun çözme becerisinin hala işliyor olmasının bile, benim bu konuları ezberlememiş fakat mantığını iyi öğrenerek oturtmuş olduğumun göstergesidir.

Matematikle ilgili ezberlenmemesi gerek kavramların mantığını oturtmak ve onları içselleştirmek, artık üniversiteye hazırlık sürecinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Sınav sisteminin bu yönde değişmesi, her ne kadar hala eleştirsek de eskiye nazaran öğrenciyi bir parça daha çok düşünmeye teşvik etmesi, eski usül öğreten öğretmenlerin belki de en büyük handikapı olmaktadır. Benim sınav senemde aldığım eğitim ise eski usül yöntemlerden çok farklıydı, bu nedenle üniversiteye giriş sınavında zorlanmamış olmamla beraber, öğrendiğim bilgileri hala işleyebilme yeteneğine sahip olmak da benim için en büyük artılardan bir tanesi oldu.

Ortaokul çağımdan beri bana matematik konusunda destek olmasının önemi kadar,pedagojik ve psikolojik desteği de önem taşımaktadır; çünkü bu süreç sadece derslere çok çalışarak başarıya ulaşılabilecek ve zihinsel veya fiziksel olarak sağlıklı kalınabilecek bir süreç değil. Her konuda bana yardımı dokunan, hayatımın en önemli aşamalarından ikisi olan liseye giriş ve üniversiteye giriş sınavlarında beni tam olarak hedeflediğim başarıya taşıyan Barış Hocam’a en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Nazım Deniz Kalaslıoğlu ( Koç üniv. Elektrik-Elektronik müh. Burslu)
Tanışmamız bundan bir sene önce matematiğin üniversitede de başıma bela olması sayesinde gerçekleşti. Evet hala matematiğe çok bayılan bir öğrenci değilim ama en azından Barış abi sayesinde sadece sevdiğim dersi çalışırım, sevmediğimi yapamam mantıksızlığından kurtuldum. Evet bu benim sorumluluğumdu, yapmak zorundaydım ve Barış abinin çabası, gerçeklerle yüzleştirmesi, sadece bir hoca olmaması, ders esnasındaki espirileriyle, abiliğiyle farkındalığım arttı ve sonunda deneyince yapabildiğimi gördüm. Bürodaki samimi ortamı ve diğer öğrencilerin de pozitif enerjisini gördükten sonra bu sene LYS ye hazırlanan kardeşimin de büroya gelmesi için teşvik ettim. Şimdi hepimiz hedefimize bir adım daha yakınız. İyi ki varsın Barış abi!
Aybüke Tarakçı (Yeditepe üniv. Gıda Müh.)
Barış hoca, dürüst olmak gerekirse, gerçekten öğretmenden önce çok iyi bir insan. Barış hocaya dokuzuncu sınıftan bu yana geliyorum. Öncelikle bana ders çalışmayı kazandıran ve hedeflerime ulaşmama bir adım daha atmamı sağlayan biridir. Çok anlayışlı, çok espirili, eğlenceli ve matematik ve geometrinin baş kahramanı. Barış hocanın yakınlığı, anlayışlı olması baskı yapmadan bazı şeyleri sevdirmeye, öğretmeye çalışması benim için çok önemliydi. Matematik ve geometri derslerimde bu ölçüde yükselmeme sebep oldu. Hatta şu an en iyi notlarımı onun sayesinde aldım. Onu çok seviyorum. İyi ki var. İyi ki doktor olmak yerine öğretmen olmuş çünkü o olmasa bu alanda bu kadar başarılı olamazdım. İyi ki varsınız hocam.
Pelin Bingöl (Bilfen Lisesi)
Barış hoca çoğu konuda püf noktaları ve kısa yollarıyla, benim zor konuları anlamama çok destek oldu. Henüz kendisinden çok ders almadım ama ona çok ısındım. Çok espirili ve eğlenceli. Derslerin çok çabuk bitmesi beni biraz üzüyor ama orada çalışmamız için bize imkan veriyor. İstersek orada istediğimiz kadar ders de çalışabilyoruz. Ortam çok güzel. Her yerde çalışma imkanı var. Benim hep almak istediğim gibi çeşit çeşit balıklar ve büyük bir akvaryum var. Eminim oraya giden hiçbir öğrenci sıkılarak çıkmıyordur.
Yusuf Köroğlu (Bahçeşehir Lisesi)
Ben Barış hocayla arkadaşım vasıtasıyla tanıştım ve buraya ikinci gelişim. Sadece iki kere görmeme rağmen ne kadar iyi bir insan ve ne kadar iyi bir öğretmen olduğunu hemen anladım. Bir kere çok şakacı ve öğrencileriyle inanılmaz iyi geçiniyor. Ayrıca çok dürüst ve güvenilir. İyi ki arkadaşım beni buraya getirmiş ve Barış hocayla tanışmışım.
İlayda Sağlam (Bilfen Lisesi)
Buraya her ne kadar geç başlasam da çok çabuk alıştım. En büyük katkısı olan da Barış ağabey. Bürodaki ortam bize pek çok ortam sağlıyor hem verimli ders çalışıyor hem de birlikte mola verdiğimizde eğleniyoruz, yemek yiyoruz. Böylelikle kafamızı dağıtmış oluyoruz. Ben buradaki çoğu arkadaşım gibi üniversite sınavına hazırlanıyorum. Bu zorlu dönemde bile Barış abiyle birlikte çok güzel zaman geçiriyoruz.

Biraz geç tanıştık ama onu çok seviyorum ve Barış abi benim hayatıma yön verebilecek aklına, zekasına, bilgisine, insanlığına değer verdiğim bir insan. Bemin için yeri çok ayrı onunla burda sadece ders yapmıyoruz, bizim aile sorunlarımıza kadar konuşuyor, dertleşiyor, beraber çözüm arıyoruz. Öğretmenden çok hepimizin abisi o. En sevdiğim özelliği de çok planlı, işini hakkıyla yapan, çalışkan ve en önemlisi de her konuda kendi insanlığından ödün vermemesi. Barış abiyle tanışana kadar öğretmen konusunda çok şanssız olan ben, bu önemli dönemde böyle bir hocaya, abiye sahip oldum. Büroya gelirken oldukça mutlu ve huzurluyum. Bize bütün imkanları sunduğun için, bizim psikolojimizi anladığın için, bizleri sevdiğin ve önemsediğin için çok teşekkür ederim. Seni çok seviyoruz Barış abi.
Gamze Çakan Beykent Üniv.Uluslararası Dış Ticaret (Burslu)
Barış abiyle ilk tanıştığımda çok sert dediler, çok disiplinli dediler ve bu yüzden ilk başta çok korkmuştum. Fakat çalışmaya devam ettikçe şimdiki gibi abi’ oldu. Biz ilk çalıştığımızda sekizinci sınıftaydım. O sene bittikten sonra iki sene çalışmadık ve bürosunu taşıdığını öğrendik. Hayırlı olsun diyelim diye Ömer’le uğrayalım dedik ve herşey o gün bize: ‘ara ara gelin ders çalışın, istediğinizde mola verin, ne kadar isterseniz kalın, rahat bir ortamda çalışın’ demesiyle başladı. Böyle diyorum ama büro çok şey kattı bazı sorumluluklar edindim, çok olmasa da düzenli ders çalıştım, arkadaşlıklar edindim, bir sürü şey paylaştım, paylaştık. Öğretmenlerimin birer öğretmenden daha fazla abi, arkadaş, dost olduğunu gördüm. Ailemle dahi paylaşmadığım özelimi hocalarımla paylaştım aynı şekilde onlar da öyle.Kattıkların için teşekkürler Barış abi....
Fikret Sancaktar (Beykent üniv.Uluslararası Dış ticaret Burslu)
Biraz gec olsada iyi ki tanıdım diyorum Barış abiyi. Hocamız değil derdimizi anlayan her durumda ne yapmasını bilen tecrübeli Barış abimiz ne zaman ne yapabileceğimizi bilen biri. Derdimizden anlayan rahat bir ders ortami sağlamıştı bize ve basarılı olmustuk .İyi ki tanımısım onu, keske daha erken tanıyabilseydim diyorum.
Arda Kaan Bingöl (Sabancı Üniv. Müh. Ve Doğa Bilimleri)
Barış hocayı babamın danışmanlarından biri sayesinde keşfettim.Ders çalışmayı hiç sevmeme rağmen birkaç derstte ders çalışır hale gelmiştim.2 senedir bana ve kardeşime çok şey kattı.Aile sorunlarım dahil tüm sorunlarımla kendi çocuğuyla ilgilenir gibi ilgilendi ve çözdük.3gen Sınav Atölyesindeki herkes gibi hocadan çok abi oldu bana.Onu tanıdığım için çok mutluyum.Bu sene gireceğim sınavlarla istediğim üniversiteye yerleşeceğime eminim.Hocam sağolsun...
Gökçe Kuzu (Kültür Fen Lisesi)
Hayatımdaki en büyük şanslardan biri Barış Kahvecioğlu’yla tanışmak oldu galiba. Yaklaşık iki senedir öğrencisiyim ve onun öğrencisi olmak nasıl bir duygu, nasıl bir zorluk, nasıl bir rahatlık en iyi ben bilirim!!

Normal bir hocanın aksine abim, arkadaşım, ailemden biri resmen ve en çok güvendiğim. Onu ne kadar çok sevdiğimi çok iyi biliyor ve ben de ne kadar inkar etse de beni çok sevdiğini biliyorum.

Barış hocayla tanıştığınızda düşüneceğiniz ilk şey ‘eyvah!’. Sorumluluklar insanı başta korkutuyor tabi. Barış abide bütün o yükleri yüzümüze vurup o her zamanki rahatlığıyla karar senin mesajını veriyor. Ama o adamda öyle bir şey var ki ‘ben bütün zorluklara hazırım’ dedirtiyor insana. Ve onu tanıdıktan sadece birkaç hafta sonra bütün o yüklerin hafiflediğini, Barış hocanın aslında fazla korkutucu bir insan olmadığını anlıyorsunuz. Okulda 40 dakikaya dayanamayan biz öğrenciler Barış hocayla çalıştığımız iki saatten sonra biraz daha oturup ödevlerimizi orada bitiriyoruz. Gerçekten çok başarılı, kararlı biri ve benim hocam olduğu için kendimle gurur duyuyorum.

Son senemiz oldukça üzgünüm. Sizinle uğraşmayı, yazdığınız kitaplara sinirinizi bozacak yorumlar yapmayı, sizinle dedikodu yapmayı, dertlerimizi anlatmayı, sabırla beni dinlemenizi, ben herşeyi en iyi yaparım havanızı, askerlik anılarınızı ve hatta benimle deli gibi uğraşıp ağlatana kadar devam ettirmenizi ,sesime oldukça sinir bozucu yorumlar yapmanızı bile özleyeceğim. Ama biliyorsunuz zaten ben her zaman yanınızdayım hatta yeni kış bahçesindeyim. Sizi çok seviyorum hocam. Öpüldünüz.
Merve Türkkan (Bilfen Lisesi)
5 yıl önce ilk derse geldiğiniz günü unutamam.Karşımda kocaman cüssesiyle sert bir matematik hocası vardı.Taa ki derse başlayana kadar.Daha ilk derstte bile komik ve sanki uzun zamandır tanışıyor gibi cana yakındınız.Çevremdeki herkes ders almaktan kaçarken ben çok eğleniyordum derslerde.

Matematik hocamın siz olması bana ders konusunda özgüven sağlamıştır hep.Kafamdaki ‘’Matematiği nasıl olsa yaparım.’’ düşüncesinin mimarı sizsinizdir.Aynı zamanda matematiğin bir derstten çok onunla uğraşırken zevk aldığım bir şey haline dönüşmesinde en büyük pay sizindir.

Lise hazırlık dönemimde bana kattığınız şeylerden ötürü hayatımdaki en önemli öğretmen ve insan oldunuz.Lise dönemimde de sizle çalışmam pekçok rakibimi sınava girmeden geçmemi sağladı.Bu süreçte yaşayarak öğrendiğim bir şeyde; siz birşey diyorsanız veya bir şeye kızıyorsanız mutlaka bildiğiniz birşey olduğu.Size karşı oluşturduğunuz güven sayesinde sınav zamanlarım daha az stresli ve daha az kafa karışıklığı ve tedirginlikle geçiyor.Yazmış olduğunuz onlarca kitap ve piyasaya vermeyip sadece kendi öğrencilerinize uyguladığınız özel deneme ve testleriniz bu güvenin oluşmasında önemli bir yer tuttu.

Herşey bir yana büronuza geldiğimde8 saat bile kalsam sıkılmıyorum.Öğrenci seçiciliğinizdeki titizliğinizin bir sonucu olarak oluşturduğunuz ortam sayesinde büro günlerim çok eğitici ve eğlenceli geçti.

Sözü fazla uzatmaya gerek yok.Türkiye’nin görüp görebileceği en başarılı ve adam gibi hocalarından biri olduğunuzu 5 yıldır yaşadığım tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim.

Sizi çok seviyorum hocam, Herşey için çok teşekkürler....
Esra Fırat. Avusturya lisesi- Özyeğin Üniv. Tam Burslu İktisat (İngilizce)